بهترین مجموعه تعمیر تلویزیون آر تی سی

تعمیر تلویزیون آر تی سی به صورت تخصصی

تلویزیون های آر تی سی، مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگری، ممکن است با گذشت زمان یا به دلیل استفاده نادرست، دچار ایراداتی شوند.این ایرادات می توانند شامل مشکلاتی مانند روشن نشدن، قطع و وصل شدن تصویر، ایجاد خطوط روی صفحه، کم شدن نور، مشکلات مربوط به صدا و غیره باشند.

اگر مشکل تلویزیون شما پیچیده باشد و با راه‌حل‌های ارائه شده در این مقاله برطرف نشود، حتماً برای تعمیر آن از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.تلاش برای خود تعمیر تلویزیون آر تی سی می‌تواند به دستگاه آسیب بیشتر برساند. در این مقاله به عیب یابی  و برخی از رایج ترین ایرادات تلویزیون های آر تی سی و راه حل های احتمالی برای آنها اشاره می کنیم.

تلویزیون آر تی سی فقط صدا دارد و تصویر ندارد

مشکل رایجی که ممکن است برای تلویزیون آر تی سی شما پیش بیاید، این است که صدا دارد ولی تصویر ندارد. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله آبخوردگی پنل، خرابی بک لایت، مشکلات مربوط به کابل ها و اتصالات، تنظیمات نادرست و یا مشکلات مربوط به برد اصلی رخ دهد.اگر قادر به حل مشکل با روش های ساده مانند ریست فکتوری تلویزیون یا بررسی اتصالات نیستید، توصیه می شود برای تشخیص دقیق علت و تعمیر آن، به یک تکنسین مراجعه کنید.

تعمیر تلویزیون آر تی سی
گارانتی 12 ماهه

گارانتی 12 ماهه

لوگوی تعمیرات پایتخت

تاسیس از دهه ۱۳۹۰

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

مراجعه حضوری به شرکت

مراجعه حضوری به شرکت

تحویل کالا توسط پیک تعمیرات پایتخت

تحویل رایگان توسط پیک

استفاده از قطعات اورجینال

استفاده از قطعات اورجینال

صرفه جویی در وقت

صرفه جویی در وقت

خاموش و روشن شدن و تعمیر تلویزیون آر تی سی

مشکل خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون آر تی سی، اغلب به دلیل خرابی برد پاور یا برد مین آن رخ می‌دهد. برد پاور وظیفه‌ی تامین ولتاژ و برد مین وظیفه‌ی پردازش و کنترل اجزا را بر عهده دارد.نوسانات برق، گرم شدن بیش از حد و مشکلات مربوط به اتصالات، از دیگر عوامل احتمالی این مشکل هستند. در صورت عدم توانایی در حل مشکل، برای تعمیر باید به تکنسین مراجعه کنید.

قطع شدن صدای تلویزیون آر تی سی

تلویزیون‌های آر تی سی ممکن است با مشکلات مختلفی از جمله نبود تصویر، قطع شدن صدا و خاموش و روشن شدن ناگهانی مواجه شوند. این مشکلات به دلایل مختلفی از جمله خرابی بردها، بلندگوها، کابل‌ها و اتصالات، نوسانات برق و گرم شدن بیش از حد رخ می‌دهند.در صورت بروز هر یک از این مشکلات، ابتدا باید اقدامات اولیه عیب‌یابی مانند بررسی تنظیمات، اتصالات و کابل‌ها را انجام دهید.

اگر مشکل با این اقدامات حل نشد، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر توسط تکنسین متخصص دارد.برای جلوگیری از بروز این مشکلات، باید از تلویزیون در محیطی مناسب با تهویه کافی استفاده کنید، از نوسانات برق محافظت کنید و به طور مرتب آن را تمیز کنید.

خاموش و روشن شدن تلویزیون آر تی سی

در تصویر تلویزیون آر تی سی نقطه هایی روشن یا تاریک دیده میشود

در تصویر تلویزیون آر تی سی نقطه هایی روشن یا تاریک دیده میشود

مشاهده نقاط روشن یا تاریک در تصویر تلویزیون‌های آر تی سی، مشکلی رایج است که به خرابی بک لایت مربوط می‌شود. بک لایت، منبع نور پشت پنل تلویزیون است و در صورت ایراد، لکه‌های نوری یا تاریک روی تصویر ظاهر می‌شوند.عوامل مختلفی مانند فرسودگی بک لایت، اتصالات معیوب و خرابی برد اصلی می‌توانند باعث این مشکل شوند. در بیشتر موارد، تعویض بک لایت ضروری است. با این حال، قبل از تعویض، بررسی تنظیمات تصویر، اتصالات و ریست فکتوری کردن تلویزیون می‌تواند مفید باشد. اگر مشکل حل نشد، برای تعمیر به تکنسین مراجعه کنید

نور صفحه تلویزیون آر تی سی کمرنگ میباشد

دلایل مختلفی می تواند برای کم شدن نور صفحه تلویزیون آر تی سی وجود داشته باشد، که شایع ترین آنها خرابی بک لایت است. بک لایت منبع نور صفحه نمایش است و اگر خراب یا ضعیف شود، تمام صفحه کمرنگ تر به نظر می رسد.عوامل دیگری مانند تنظیمات نادرست، فعال بودن حالت صرفه جویی در انرژی، مشکلات مربوط به منبع و ایرادات نرم افزاری نیز می توانند باعث این مشکل شوند.

در بیشتر موارد، تنها راه حل تعویض بک لایت است. اما قبل از آن می توانید تنظیمات را بررسی کنید، حالت صرفه جویی در انرژی را غیرفعال کنید، منبع را تغییر دهید و تلویزیون را ریست فکتوری کنید. اگر مشکل برطرف نشد، باید تلویزیون را برای تعمیر به یک تکنسین مجاز ببرید.

ارسال نظرات تعمیر تلویزیون آر تی سی

فرم درخواست تماس

فرم درخواست نظرات

  شما عزیزان می توانید با استفاده از لینک زیر انتقادات و پیشنهادات خودرا با ما در میان بگذارید.

ایجاد خطوط روی صفحه تلویزیون آر تی سی به صورت افقی و عمودی

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون آر تی سی می تواند نگران کننده باشد، اما در برخی موارد با یک ریست ساده قابل حل است.ابتدا تلویزیون را از برق جدا کنید، 30 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.

اگر مشکل حل نشد، احتمالاً مشکل از کابل ها، آنتن، تنظیمات یا خرابی برد است.در این صورت، به دلیل پیچیدگی های فنی، برای عیب یابی و تعمیر باید با یک تکنسین تماس بگیرید.

 قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون آر تی سی

قطع و وصل شدن تصویر در تلویزیون آر تی سی می تواند ناشی از مشکلات مختلفی از جمله خرابی برد تیکان، پنل، بک لایت یا سوختن پیکسل ها باشد.در بیشتر موارد، برای تعیین دلیل دقیق مشکل و تعمیر آن باید به یک تکنسین مراجعه کنید. اقدام به خود تعمیری می تواند خطرناک باشد و به دستگاه آسیب بیشتری برساند.

ایجاد خطوط روی صفحه تلویزیون آر تی سی به صورت افقی و عمودی