بهترین مجموعه تعمیر تلویزیون استار ایکس

تعمیر تلویزیون استار ایکس به صورت تخصصی

استار ایکس یک برندی است که در زمینه تولید لوازم الکترونیکی خانگی، از جمله تلویزیون، فعالیت می کند. تلویزیون های استار ایکس با مدل های متنوع و قیمت مناسب، در بازار ایران محبوبیت دارند.

این تلویزیون ها از نظر کیفیت در رده ی متوسط قرار می گیرند و از قابلیت ها و امکانات متنوعی برخوردارند مانند سایر لوازم الکترونیکی، تلویزیون های استار ایکس نیز ممکن است با گذشت زمان دچار مشکلاتی شوند شما میتوانید با سپردن تلویزیون استار ایکس خود به یک تعمیرکار متخصص از کارایی آن مجدد بهره مند شوید.

عیب یابی تلویزیون استار ایکس

عیب یابی و تعمیر تلویزیون استار ایکس شامل مراحلی است که برای شناسایی و رفع مشکل ایجاد شده در تلویزیون انجام می شود. اولین قدم در عیب یابی، مشاهده دقیق علائم مشکل است اگر تلویزیون استار ایکس شما هم دچار مشکل شده نگران نباشید ابتدا این مقاله را تا انتها بخوانید تا با علائم و ایرادات تلویزیون خود آشنا شوید و سپس اقدام به تعمیر آن نمایید.

تعمیر تلویزیون استار ایکس
گارانتی 12 ماهه

گارانتی 12 ماهه

لوگوی تعمیرات پایتخت

تاسیس از دهه ۱۳۹۰

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

مراجعه حضوری به شرکت

مراجعه حضوری به شرکت

تحویل کالا توسط پیک تعمیرات پایتخت

تحویل رایگان توسط پیک

استفاده از قطعات اورجینال

قطعات اورجینال

صرفه جویی در وقت

صرفه جویی در وقت

تلویزیون استار ایکس روی چراغ پاور مانده و روشن نمی شود

مشکل رایج در تلویزیون‌های استار ایکس، روشن نشدن دستگاه و ماندن روی چراغ پاور است. این عارضه در تلویزیون‌های ال سی دی بیشتر به خرابی برد پاور و در تلویزیون‌های ال ای دی به مشکل در برد مین مربوط می‌شود.خوشبختانه در اکثر موارد، برد پاور تلویزیون‌های ال سی دی استار ایکس قابل تعمیر است. با این حال، تعمیر برد مین ممکن است در بعضی موارد ضروری باشد.اگر با این مشکل در تلویزیون استار ایکس خود مواجه هستید، توصیه می‌شود برای تشخیص دقیق عارضه و تعمیر آن به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

تلویزیون استارایکس تصویر هاله ای تاریک یا نقطه ای روشن دارد

مشکل هاله تاریک یا نقطه روشن در تلویزیون استارایکس می‌تواند ناشی از خرابی لامپ‌های پشت پنل یا بک‌لایت باشد. این مشکل در برخی مدل‌ها به صورت هاله تاریک و در مدل‌های دیگر به صورت نقطه روشن ظاهر می‌شود.

خرابی بک‌لایت می‌تواند با علائم مختلفی مانند کم شدن نور صفحه، هاله تاریک یا نقطه روشن روی تصویر و یا حتی خاموش شدن کامل صفحه بروز کند. در واقع هر نوع هاله یا نقطه قابل مشاهده‌ای روی تصویر که کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد، می‌تواند نشان دهنده خرابی بک‌لایت باشد.اگر با این مشکل در تلویزیون استار ایکس خود مواجه هستید، برای تعمیر آن باید به یک تعمیرکار مراجعه کنید. تعویض بک‌لایت معمولا نیاز به تخصص و ابزار خاص دارد و انجام آن توسط افراد غیر متخصص می‌تواند به تلویزیون آسیب برساند.

تلویزیون استار ایکس روی چراغ پاور مانده و روشن نمی شود

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون استار ایکس

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون استار ایکس

تلویزیون‌های استار ایکس، چه مدل‌های قدیمی و چه جدید، ممکن است ناگهان خاموش شوند. این مشکل آزاردهنده می‌تواند ناشی از عمر بالای مین برد، اختلال در عملکرد آن یا عوامل دیگر باشد.در بیشتر موارد، مشکل از مین برد، که به عنوان مغز تلویزیون عمل می‌کند، سرچشمه می‌گیرد.

با گذشت زمان، مین برد فرسوده می‌شود و ممکن است عملکرد ناپایدار یا نامنظم داشته باشد که منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شود.در برخی موارد، اختلال در مین برد نیز می‌تواند باعث این مشکل شود. این اختلال می‌تواند ناشی از نوسانات برق، گرمای بیش از حد یا مشکلات دیگر باشد.اگر تلویزیون شما ناگهان خاموش می‌شود، اقدامات زیر را برای عیب‌یابی و حل مشکل انجام دهید:

  • تلویزیون را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید. سپس دوباره آن را به برق وصل کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.
  • از وصل بودن صحیح کابل برق و اتصالات آن به تلویزیون و پریز برق مطمئن شوید.
  • اگر از محافظ برق استفاده می‌کنید، آن را دور بزنید و تلویزیون را به طور مستقیم به پریز برق وصل کنید.
  • بررسی کنید که آیا تهویه ی کافی در اطراف تلویزیون وجود دارد یا خیر. گرمای بیش از حد می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شود.
  • اگر مشکل پابرجا بود، باید مین برد تلویزیون توسط یک تکنسین متخصص بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

توجه داشته باشید که تعمیر مین برد یک کار تخصصی است و باید توسط افراد مجرب انجام شود. اگر در انجام این کار مهارت ندارید، به شدت توصیه می شود که از دستکاری مین برد خودداری کنید و برای حل مشکل به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید

ارسال نظرات تعمیر تلویزیون استار ایکس

فرم درخواست تماس

فرم درخواست نظرات

  شما عزیزان می توانید با استفاده از لینک زیر انتقادات و پیشنهادات خودرا با ما در میان بگذارید.

مخدوش شدن تصویر تلویزیون استار ایکس

دلایل مختلفی می تواند برای مخدوش شدن تلویزیون استار ایکس وجود داشته باشد. متاسفانه، رایج ترین علت، ضربه خوردن به پنل و شکستن پیکسل های آن است. در این صورت، تنها راه حل تعویض پنل است. با این حال، به دلیل هزینه بالا و کمیابی پنل های استارایکس، این کار غالبا غیر اقتصادی است، چرا که 80 تا 90 درصد قیمت کل تلویزیون را شامل می شود.

در برخی موارد، ممکن است خرابی پنل به مرور زمان اتفاق بیفتد، که بیشتر در تلویزیون های LCD استارایکس شایع است. این مشکل در تلویزیون های LED نیز به ندرت رخ می دهد.اگر با مشکل مخدوش شدن تصویر در تلویزیون استار ایکس خود مواجه هستید، قبل از هر اقدامی، تلویزیون را خاموش کرده و از برق بکشید.بعد از چند دقیقه، دوباره آن را روشن کنید ،اتصالات کابل ها را بررسی کنید.مطمئن شوید که منبع ورودی صحیح انتخاب شده است و در نهایت تنظیمات تصویر را ریست کنید.

اگر با انجام این مراحل مشکل برطرف نشد، احتمالاً مشکل مربوط به پنل است. در این صورت، برای عیب یابی دقیق تر و راه حل مناسب، باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.توجه داشته باشید که تعویض پنل به دلیل هزینه بالا، آخرین راه حل است. تعمیرکار ابتدا راه حل های جایگزین را بررسی خواهد کرد تا در صورت امکان، از تعویض پنل جلوگیری شود.

مخدوش شدن تصویر تلویزیون استارایکس